AC AC Wall AdaptersTamura 420AS12075
420AS12075
5S-420AS12075
420AS12075
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 12V 9W
Product Description
| Series: | 420AS |
| Region Utilized: | North America |
| Form: | Wall Mount (Class II) |
| Input Type: | Fixed Blade |
| Voltage - Input: | 120VAC |
| Voltage - Output: | 12VAC |
| Current - Output (Max): | 750mA |
| Power (Watts): | 9W |
| No Load Power Consumption: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Efficiency: | - |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 40??????C |
| Output Connector: | Barrel Plug R/A |
| Size / Dimension: | 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm |
| Approvals: | 1.83 L x 2.05 W x 2.84 H (46.5mm x 52.0mm x 72.0mm) |