VLD25-350-DIP
5S-VLD25-350-DIP
VLD25-350-DIP
LED SUPPLY CC BUCK 3.3-36V 350MA
Product Description
| Series: | VLD25-DIP |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Buck |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 5.5V |
| Voltage - Input (Max): | 46V |
| Voltage - Output: | 3.3 ~ 36 V |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 13W |