RCD-24-0.35/VREF
5S-RCD-24-0.35/VREF
RCD-24-0.35/VREF
LED SUPPLY CC BUCK 2-35V 350MA
Product Description
| Series: | LIGHTLINE RCD-24 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Buck |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output: | 2 ~ 35 V |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 12W |
| Dimming: | Analog |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Efficiency: | 0.96 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | 6-DIP Module |
| Size / Dimension: | 0.87 L x 0.49 W x 0.33 H (22.1mm x 12.6mm x 8.5mm) |