LDU2430S500
5S-LDU2430S500
LDU2430S500
LED SUPPLY CC BUCK 2-28V 500MA
Product Description
| Series: | LDU24 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Buck |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 7V |
| Voltage - Input (Max): | 30V |
| Voltage - Output: | 2 ~ 28 V |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 14W |