LDU0716S500
5S-LDU0716S500
LDU0716S500
LED SUPPLY CC BUCK 2-14V 500MA
Product Description
| Series: | LDU07 |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 7V |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| Voltage - Output: | 2 ~ 14 V |
| Current - Output (Max): | 500mA |
| Power (Watts): | 7W |