LDU0516S350
5S-LDU0516S350
LDU0516S350
LED SUPPLY CC BUCK 2-14V 350MA
Product Description
| Series: | LDU05 |
| Type: | Constant Current |
| Topology: | Buck |
| Number of Outputs: | 1 |
| Voltage - Input (Min): | 7V |
| Voltage - Input (Max): | 16V |
| Voltage - Output: | 2 ~ 14 V |
| Current - Output (Max): | 350mA |
| Power (Watts): | 5W |