YNV05T16-0
5S-YNV05T16-0
YNV05T16-0
DC/DC CONVERTER 0.7525-3.63V 58W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Y |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 0.7525 ~ 3.63 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 16A |
| Power (Watts): | 58W |
| Voltage - Isolation: | - |
| Applications: | ITE (Commercial) |
| Features: | "Remote On/Off, OCP, OTP, UVLO" |
| Operating Temperature: | -40??C ~ 85??C |
Related special
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805