UVT020A0X3-SRZ
5S-UVT020A0X3-SRZ
UVT020A0X3-SRZ
CONV ANALOG 5.5V OUT 20A POL SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | MicroDLynx? |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 14.4V |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 110W |