DC DC ConvertersBel Power Solutions SSQE48T07120-PABNG
SSQE48T07120-PABNG
5S-SSQE48T07120-PABNG
SSQE48T07120-PABNG
DC/DC CONVERTER 12V 84W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SSQE48 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 7A |
| Power (Watts): | 84W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |