DC DC ConvertersBel Power Solutions SQE48T10120-NDA0G
SQE48T10120-NDA0G
5S-SQE48T10120-NDA0G
SQE48T10120-NDA0G
DC/DC CONVERTER 12V 120W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SQE48 |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 120W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |