SQ48T08060-NCA0G
5S-SQ48T08060-NCA0G
SQ48T08060-NCA0G
DC/DC CONVERTER 6V 48W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SemiQ? SQ48 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 6V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 48W |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |