DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies SMT10E-12W3V3-TJ
SMT10E-12W3V3-TJ
5S-SMT10E-12W3V3-TJ
SMT10E-12W3V3-TJ
DC/DC CONVERTER 0.8-3.63V 33W
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | SMT10E |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 10V |
| Voltage - Input (Max): | 14V |
| Voltage - Output 1: | 0.8 ~ 3.63 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 33W |