DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies SIL40C-12SADJ-HJ
SIL40C-12SADJ-HJ
5S-SIL40C-12SADJ-HJ
SIL40C-12SADJ-HJ
DC/DC CONV
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | SIL20C |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 10.2V |
| Voltage - Input (Max): | 13.8V |
| Voltage - Output 1: | 0.9 ~ 5 V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 40A |