DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies SIL25C-12SNEG-VJ
SIL25C-12SNEG-VJ
5S-SIL25C-12SNEG-VJ
SIL25C-12SNEG-VJ
DC/DC CONVERTER -5.05V 125W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | SIL25C |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 10.2V |
| Voltage - Input (Max): | 13.8V |
| Voltage - Output 1: | -5.05V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 125W |