DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies SIL20C-05SADJ-VJ
SIL20C-05SADJ-VJ
5S-SIL20C-05SADJ-VJ
SIL20C-05SADJ-VJ
CONV DC/DC 5VIN 20A ADJ OUT 66W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | SIL20C |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 0.9 ~ 3.3 V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 66W |