DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies SIL15E-05W3V3-VJ
SIL15E-05W3V3-VJ
5S-SIL15E-05W3V3-VJ
SIL15E-05W3V3-VJ
DC/DC CONVERTER 0.8-3.63V 55W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | SIL15E |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 5.5V |
| Voltage - Output 1: | 0.8 ~ 3.63 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 55W |