DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies SIL15C-12SADJ-HJ
SIL15C-12SADJ-HJ
5S-SIL15C-12SADJ-HJ
SIL15C-12SADJ-HJ
DC/DC CONVERTER 0.9-5V 75W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | SIL15C |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 10.2V |
| Voltage - Input (Max): | 13.8V |
| Voltage - Output 1: | 0.9 ~ 5 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 15A |
| Power (Watts): | 75W |