S24DE15001PDFA
5S-S24DE15001PDFA
S24DE15001PDFA
DC/DC CONVERTER +/-15V 1A 6DIP
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | S24DE |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "1A, 1A" |
| Power (Watts): | 30W |
| Voltage - Isolation: | 1.6kV (1600V) |