RP-053.3D/P
5S-RP-053.3D/P
RP-053.3D/P
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-3.3VOUT
Product Description
Packaging:Tube
Series:ECONOLINE RP
Type:Isolated Module
Voltage - Input (Min):4.5V
Voltage - Input (Max):5.5V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:-3.3V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):"152mA, 152mA"
Power (Watts):1W
Voltage - Isolation:5.2kV (5200V)