DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies RFB350-48S12-5TJ
RFB350-48S12-5TJ
5S-RFB350-48S12-5TJ
RFB350-48S12-5TJ
DC/DC CONVERTER 12V 350W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | RFB350 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 29.2A |
| Power (Watts): | 350W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |