DC DC ConvertersRecom Power REC7.5-1209SRW/H1/A/M/SMD
REC7.5-1209SRW/H1/A/M/SMD
5S-REC7.5-1209SRW/H1/A/M/SMD
REC7.5-1209SRW/H1/A/M/SMD
CONV DC/DC 7.5W 9-18VIN 09VOUT
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | ECONOLINE REC7.5 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 9V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 833mA |
| Power (Watts): | 8W |
| Voltage - Isolation: | 1kV (1000V) |