REC6-1212DRW/R10/A/X1
5S-REC6-1212DRW/R10/A/X1
REC6-1212DRW/R10/A/X1
CONV DC/DC 6W 9-18VIN +/-12VOUT
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | ECONOLINE REC6/R |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | -12V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "250mA, 250mA" |
| Power (Watts): | 6W |
| Voltage - Isolation: | 10kV (10000V) |