Home All Products Power Supplies - Board Mount DC DC ConvertersRecom Power REC5-483.3DRWZ/H2/C/SMD
REC5-483.3DRWZ/H2/C/SMD
5S-REC5-483.3DRWZ/H2/C/SMD
REC5-483.3DRWZ/H2/C/SMD
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 5W
Product Description
Packaging:Tube
Series:ECONOLINE REC5
Type:Isolated Module
Voltage - Input (Min):18V
Voltage - Input (Max):72V
Voltage - Output 1:3.3V
Voltage - Output 2:-3.3V
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):"500mA, 500mA"
Power (Watts):5W
Voltage - Isolation:2kV (2000V)