QME48T40012-NGB0
5S-QME48T40012-NGB0
QME48T40012-NGB0
DC/DC CONVERTER 1.2V 48W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | QME48T40 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 1.2V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Power (Watts): | 48W |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |