DC DC ConvertersBel Power Solutions QME48T20120-NGB0G
QME48T20120-NGB0G
5S-QME48T20120-NGB0G
QME48T20120-NGB0G
DC/DC CONVERTER 12V 240W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | QME |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 240W |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |