QBVS050A0B61-HZ
5S-QBVS050A0B61-HZ
QBVS050A0B61-HZ
CONVERTER DC/DC 52V 600W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | Barracuda? QBVS050A0B |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Voltage - Input (Min): | 52V |
| Voltage - Input (Max): | 60V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 600W |
| Voltage - Isolation: | 750V |