QBDW033A0B41-HZ
5S-QBDW033A0B41-HZ
QBDW033A0B41-HZ
DC/DC CONVERTER 12V 33A
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | Barracuda? QBDW033A0B |
| Type: | "Intermediate Bus Converter, Digital" |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 33A |
| Power (Watts): | 396W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |