Q48T08120-NBB0
5S-Q48T08120-NBB0
Q48T08120-NBB0
DC/DC CONVERTER 12V 96W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Q48 |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 8A |
| Power (Watts): | 96W |
| Voltage - Isolation: | 2kV (2000V) |