PXE2024WD15
5S-PXE2024WD15
PXE2024WD15
DC-DC CONVRT +/-15V 20W +/-.666A
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PXE |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | -15V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "666mA, 666mA" |
| Power (Watts): | 20W |
| Voltage - Isolation: | 1.6kV (1600V) |