DC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. PXB15-24WD05/N
PXB15-24WD05/N
5S-PXB15-24WD05/N
PXB15-24WD05/N
IC CONV DC-DC 15W DUAL 5V PCB
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | PXB |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | -5V |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | "1.5A, 1.5A" |
| Power (Watts): | 15W |
| Voltage - Isolation: | 1.6kV (1600V) |