PKX014A0X3-SRZ
5S-PKX014A0X3-SRZ
PKX014A0X3-SRZ
DC DC CONVERTER 0.6-5.5V 14A
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | PicoDLynx? II |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 14.4V |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 5.5 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 14A |