DC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. PAQ50S481R2/P
PAQ50S481R2/P
5S-PAQ50S481R2/P
PAQ50S481R2/P
DC/DC CONVERTER 1.2V 14W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PAQ50 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 76V |
| Voltage - Output 1: | 1.2V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12A |
| Power (Watts): | 14W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |