Home All Products Power Supplies - Board Mount DC DC ConvertersTDK-Lambda Americas Inc. PAF500F48-28
PAF500F48-28
5S-PAF500F48-28
PAF500F48-28
DC-DC CONVERTER
Product Description
Packaging:Bulk
Series:PAF500F
Type:Isolated Module
Voltage - Input (Min):36V
Voltage - Input (Max):76V
Voltage - Output 1:28V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Current - Output (Max):18A
Power (Watts):500W
Voltage - Isolation:1.5kV (1500V)