MVT040A0X3-SRPHZ
5S-MVT040A0X3-SRPHZ
MVT040A0X3-SRPHZ
DC/DC CONVERTER 0.6-2V 40A SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | MegaDLynx? |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 4.5V |
| Voltage - Input (Max): | 14.4V |
| Voltage - Output 1: | 0.6 ~ 2 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 40A |