DC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA MT12A-2433SI
MT12A-2433SI
5S-MT12A-2433SI
MT12A-2433SI
DC/DC CONVERTER 3.3V 12W
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | MTA12A |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.5A |
| Power (Watts): | 12W |
| Voltage - Isolation: | 1.6kV (1600V) |