DC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA MT12A-1215SI
MT12A-1215SI
5S-MT12A-1215SI
MT12A-1215SI
DC/DC CONVERTER 15V 12W
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | MTA12A |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 18V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 800mA |
| Power (Watts): | 12W |
| Voltage - Isolation: | 1.6kV (1600V) |