DC DC ConvertersVolgen America/Kaga Electronics USA MT10A-2415SI-W
MT10A-2415SI-W
5S-MT10A-2415SI-W
MT10A-2415SI-W
CONV DC/DC 15V OUT 670MA 10W
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | MT10A |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 9V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 670mA |
| Power (Watts): | 10W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |