DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LQS60A48-3V3ANJ
LQS60A48-3V3ANJ
5S-LQS60A48-3V3ANJ
LQS60A48-3V3ANJ
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 60A |
| Power (Watts): | 200W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |