DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LQS50A48-3V3RANJ
LQS50A48-3V3RANJ
5S-LQS50A48-3V3RANJ
LQS50A48-3V3RANJ
DC/DC CONVERTER 3.3V 200W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | LQS |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 3.3V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 200W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |