DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LQS50A48-1V8REJ
LQS50A48-1V8REJ
5S-LQS50A48-1V8REJ
LQS50A48-1V8REJ
CONV DC/DC 90W 1.8V 50A SGL
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 1.8V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 90W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |