DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LQS50A48-1V2RAKJ
LQS50A48-1V2RAKJ
5S-LQS50A48-1V2RAKJ
LQS50A48-1V2RAKJ
DC/DC CONVERTER 1.2V 200W
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 1.2V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 50A |
| Power (Watts): | 200W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |