DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LES20A24-1V8REKJ
LES20A24-1V8REKJ
5S-LES20A24-1V8REKJ
LES20A24-1V8REKJ
DC/DC CONVERTER 1.8V 100W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | Typhoon |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 1.8V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 100W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |