DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies LDO10C-005W05-SJ
LDO10C-005W05-SJ
5S-LDO10C-005W05-SJ
LDO10C-005W05-SJ
CONVERTER DC/DC 10A 5VOUT
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | LDO10C |
| Type: | Non-Isolated PoL Module |
| Voltage - Input (Min): | 3V |
| Voltage - Input (Max): | 13.8V |
| Voltage - Output 1: | 0.59 ~ 5.1 V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50W |