JNC350R41-TZ
5S-JNC350R41-TZ
JNC350R41-TZ
CONVERTER DC/DC 28V 12.5A OUT
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | JNC350R |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 28V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 12.5A |
| Power (Watts): | 350W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |