HBS050YJ-AN
5S-HBS050YJ-AN
HBS050YJ-AN
DC/DC CONVERTER 15V 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HBS |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 18V |
| Voltage - Input (Max): | 36V |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 3.3A |
| Power (Watts): | 50W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |