DC DC ConvertersBel Power Solutions HBC48T25120-NCABG
HBC48T25120-NCABG
5S-HBC48T25120-NCABG
HBC48T25120-NCABG
DC/DC CONVERTER 12V 300W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HBC |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 300W |
| Voltage - Isolation: | 1.5kV (1500V) |