DC DC ConvertersArtesyn Embedded Technologies ERM10A72
ERM10A72
5S-ERM10A72
ERM10A72
DC/DC CONVERTER 5V 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | ERM50 |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 43V |
| Voltage - Input (Max): | 101V |
| Voltage - Output 1: | 5V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 10A |
| Power (Watts): | 50W |
| Voltage - Isolation: | 3kV (3000V) |