EBVW025A0B641Z
5S-EBVW025A0B641Z
EBVW025A0B641Z
DC/DC CONVRT 12V 25A 1/8TH BRICK
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Barracuda? EBVW025A0B |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 25A |
| Power (Watts): | 300W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |