EBVW020A0B641-HZ
5S-EBVW020A0B641-HZ
EBVW020A0B641-HZ
DC/DC CONVRT 12V 20A 1/8TH BRICK
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Barracuda? EBVW020A0B |
| Type: | Intermediate Bus Converter |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 12V |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 20A |
| Power (Watts): | 240W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |