EBVW017A0S14R0641Z
5S-EBVW017A0S14R0641Z
EBVW017A0S14R0641Z
DC/DC CONVERTER 14V 17A 238W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Barracuda? |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Min): | 36V |
| Voltage - Input (Max): | 75V |
| Voltage - Output 1: | 14V |
| Voltage - Output 2: | - |
| Voltage - Output 3: | - |
| Voltage - Output 4: | - |
| Current - Output (Max): | 17A |
| Power (Watts): | 238W |
| Voltage - Isolation: | 2.25kV (2250V) |